Hypotéka, která se přizpůsobí životní situaci

Pořídit si vlastní nemovitost není jednoduché rozhodnutí. Finance v takovém případě bude řešit každý. Neočekávané situace se dějí každou chvilku a tíživá finanční situace může potkat kohokoli. Co ale dělat, když už máte podepsanou smlouvu a musíte splácet? Z tohoto důvodu máte možnost flexibilní hypotéky od Férové hypotéky.cz.kalkulačka rozpočet

Největší výhody

Využít můžete dvojí mimořádné varianty. První spočívá v možnosti snížení splátek podle momentální výše příjmu, a to o 50 procent. Druhou variantou je přesný opak. Uhradit můžete mimořádnou splátku ve výši až 20 procent z celého úvěru. To je v případě, že byste přišli k penězům díky dědictví, anebo kdybyste si postupně našetřili nějaké peníze navíc.

Využít ovšem můžete také možnost přerušení úhrady až na 3 měsíce, anebo si odložit začátek úhrad až o jeden rok. Největší pozitivum ale spočívá v tom, že máte jedinečnou šanci získat až 100 procent z částky, kterou reálně potřebujete ke koupi nemovitosti.

Jaká jsou omezení?

Minimální částkou, kterou si musíte zapůjčit je 200 000 Kč. Maximální částka je ovlivněna několika aspekty. Jedním z nich je schopnost klienta pravidelně hradit splátky. Druhým je samotná výše investice, což je úzce spojeno nejen s prvním bodem, ale také s věkem klienta. Poslední podmínku stanoví sama banka, a to zda půjčí 85 až 100 procent z ceny odhadu domu či bytu.
účet drobné mince

Na co se připravit?

Většina potřebných věcí, kterou potřebujete ke schválení žádosti jsou poměrně běžné věci. Objekt úvěru se musí nacházet na území České republiky. Nemůžete si tak půjčit na domek v Itálii nebo na Bali. A ve většině případů budete potřebovat kromě vyplněné žádosti také zástavu. U nebankovních společností můžete získat úvěr i bez zástavy.

Samozřejmě výhod flexibilního úvěru vůbec nemusíte využít. Zajisté je ale skvělé je mít. V případě nouze se nemusíte zbytečně zadlužovat, řešit poplatky či pozdější exekuce.