Jak správně vybrat granule pro naše čtyřnohé kamarády

Nabídka psích granulí a všeobecně psího krmiva je na našem trhu široká. Ne každý majitel pejska má čas a prostor krmit pejska domácí stravou, jako je vařené maso, těstoviny a další složky. Proto většinou sáhnou po suchém krmivu nebo konzervách. Jak ale vybrat to vhodné pro našeho mazlíčka?
Prvotně je důležité zadat správná kritéria pro hledání. Nezáleží ani tak na značce krmiva, i když někteří mají už své osvědčené nebo jim značku poradí veterinární lékař. Hlavní je rozlišit, zda máte doma malé, střední, velké nebo snad obří plemeno. Někteří výrobci nabízejí ještě krmné směsi univerzální, tedy pro všechny velikosti a plemena. Dalším důležitým kritériem je věk pejska, tedy jestli s vámi žije štěně, kojící fena, pes středního věku nebo senior. Každé granule obsahují jiné složky, které pes v tomto věku a době potřebuje.
spokojený pejsek
Takřka každý výrobce se už zaměřuje i na psy s určitými problémy. Ať už se jedná o potíže se sklonem k nadváze, velké zátěži kloubů, nebo vám váš veterinář sdělí, že váš člen rodiny trpí nějakou nemocí, třeba intolerancí na lepek. V každém takovém případě musíte volit krmivo právě určené této nemoci a nejlépe vybrat to správné právě s veterinářem.
psí granule
Zvláštní výživu vyžadují též psi lovečtí a sportovní. Nedílnou součástí jejich krmných směsí by měla složka L-carnitin, kterou užívají i vrcholoví sportovci.
Pokud se rozhodnete pro nákup suchých krmných směsí pro vaše pejsky, můžete buď využít kamenných obchodů, nebo raději zvolit internetové obchody, kde jsou ceny podstatně nižší. V mnohých navíc obdržíte i nějaký ten dáreček navíc a při koupi většího balení na vás čekají příjemné slevy nebo doprava zdarma. A kdo by tohle neocenil. V každém případě nakupujte granule kvalitní na suroviny, dopřejete tak svým čtyřnohým kamarádům to nejlepší. Pejsci vám to oplatí spokojeným výrazem ve tváři.