Je půjčování dodávek vhodné?

Mezi činnosti, které většina z nás rozhodně nemusí, patří bezesporu stěhování. Naštěstí jej obvykle neprovádíme příliš často. Ovšem i když je to jen jednou či dvakrát za život, rozhodně to stačí. Zvlášť když sebou bereme i nábytek.

Jeho přeprava je kapitolou sama pro sebe, a to především pokud se jedná o starožitný masivní typ, u kterého se za každou cenu chceme vyhnout poškození. Zde je možností použít nákladní automobil, avšak buďme realističtí. Naprostá většina z nás nevlastní ani řidičské oprávnění s ním jezdit, natož vůz samotný. Co však máme dělat, když ty věci převézt musíme?

kamion2

Zde máme možnost si vůz pronajmout či půjčit, a to buď od příbuzného či známého, který jej vlastní, či od profesionální půjčovny automobilů. Avšak u půjčování dodávek je zde ještě jeden problém, který byl již v krátkosti zmíněn.

Málokdo má řidičský průkaz na tento typ vozidel. A usednout za jeho volant bez něj se nedoporučuje. Koneckonců, jde o úplně jiný typ auta. Najednou sedíte výše, máte jiný úhel pohledu, což vám rozhodí odhad. Navíc i reaguje poněkud jinak než klasický osobní automobil, na který jste zvyklí. Jak tedy tento problém vyřešit?

kamion6

Asi nejčastěji využívanou a pravděpodobně nejlepší možností je půjčit si jej i s řidičem. V případě, jej budete mít od příbuzného či známého, je dobré jej požádat, zda by také nemohl řídit. Pokud bude mít čas, obvykle vám vyhoví.

V případě půjčoven automobilů je to složitější. Buď si najdete někoho, kdo potřebné řidičské oprávnění vlastní, a požádáte jej, aby s půjčeným vozem jel, nebo si řidiče najmete v půjčovně. Jen buďte připraveni, že si za tuto službu připlatíte.

Jak je vidět, možnosti tu jsou. A záleží jen na nás a na naší situaci, kterou z nich se rozhodneme využít. Jen pamatujte, že se musíte o daný automobil dobře starat, neboť pokud by se mu něco stalo, pak byste měli velké problémy. A věřte, že ty za to nestojí.