Pestrobarevné, křiklavě zelené sedací vaky

Sedací vak je velmi flexibilní, pohodlný a snadno se přenáší, mají jej rády malé děti i starší lidé, hodí se do obývacího pokoje i do ložnice, můžete jej mít i na zahradě u bazénu či pod pergolou. Jaké jsou hlavní vlastnosti sedacích vaků?

modrý sedací vak

Čím se moderní vaky vyznačují

Výplň – výplní sedacích vaků existuje mnoho, ale mezi nimi přece jen zaujala své pevné postavení v současné době výplň z polystyrenových kuliček. Jsou stejně velké a těžké, mají zhruba shodnou hustotu, a tak je možné, aby dokázaly zajistit lepší flexibilitu při posezení. Průměr kuliček se pohybuje mezi dvěma až pěti milimetry.

dívka na vaku

Tvar – rozměry a tvary vaků jsou velmi různorodé, a chcete-li opravdu pohodlí, pak volte větší rozměry vaku, který připomíná velký polštář. Ten má na bocích úchyty pro popruhy a lze jej různě napolohovat podle potřeby pro sezení nebo ležení.

Potah – velmi záleží i na kvalitě a provedení potahu, neboť je při sezení velmi zatěžován tlakem a pohybem těla. Zároveň by měl být snadno udržovatelný v čistotě, a právě zde spočívá jedna z výhod sedacích vaků perfekt křiklavě zelených. Je-li potah odnímatelný, resp. lze-li výplň z kuliček vysypat, potah je možné buď vyprat nebo omýt např. ve vaně nebo na zahradě na trávníku.

Co se týče materiálu potahu, může být z přírodních vláken nebo syntetických. Velmi často se jedná o pevný a houževnatý nylon a někdo může dát přednost hebkému mikroplyši z polyesteru anebo bavlně.

Zelená barva

Je svěží – když už jsme se zmínili o sytě zelené barvě potahu, rádi bychom připomněli, že může výrazně přispět k oživení bytu a k lepší náladě. Zelená barva ochlazuje a navozuje pocit svěžesti a čistoty.

Otevírá srdeční čakru – zelená je dle esoteriků barvou srdce a podporuje přátelství a dobré mezilidské vztahy. Kdo vnímá svět kolem sebe srdcem (intuicí), bývá optimisticky naladěn a snaží se také působit na své okolí. Životní optimismus bývá nakažlivý a se zelenou barvou to jde lépe, než s černou a šedou.