Vytvořte si vlastní hudební repertoár


Znáte nějakou rozhlasovou stanici, která by hrála všechny vámi oblíbené skladby, zároveň by tu neběžela žádná reklama, a šlo by o zdroj bez mluveného slova? Taková stanice pochopitelně neexistuje, protože ani ta nejlepší vám nenabídne repertoár skladeb, které vy osobně považujete za špičkové. Což takhle si vytvořit seznam svých vlastních hudebních skvostů a poslouchat je nezávisle na tom, co vám nabízí ostatní?

poslech hudby ve sluchátkách

V současné době to není žádný problém, stačí vyhledat všechny tituly, co vás oslovují, a využít například Soundcloud downloader 320 kbps, s jehož pomocí si vše uložíte k sobě na počítač. Poté si vše pečlivě roztřídíte a vytvoříte dle nálady třeba několik playlistů. Hudbu pak můžete poslouchat při práci i odpočinku na notebooku, stolním počítači, ale i na tabletu a mobilním telefonu.

hudba na počítači

A kde využijete vlastní seznamy skladeb

V kanceláři – v pracovním procesu v kanceláři se přímo nabízí poslech hudby, a to buď v reproduktorech, anebo ve sluchátkách. Záleží na vzájemné dohodě mezi kolegy, která pak může podpořit příjemnou atmosféru na pracovišti, aniž by vás rušily mnohdy nevhodné a trapné rozhlasové reklamní spoty.

Při oslavě – chystáte se pořádat narozeninovou párty a pozvat vaše přátele? Proč ne, pak si ovšem nezapomeňte zajistit patřičnou výzdobu a pohoštění. Stažená hudba z Internetu také může přijít vhod, zvláště pak, shoduje-li se s vkusem pozvaných hostů. Oslavu také můžete uspořádat v duchu retro a hudbu tematicky rozčlenit tak, aby odpovídala vámi zvolenému časovému období, např. 80. a 90. let.

Na dovolené – dovolená je sice široký pojem, ale mít hudbu s sebou není žádný problém jak u moře, tak i na horách. Můžete ji tu poslouchat prakticky bez omezení a užít si volných dnů ještě lépe, než když sedíte za psacím stolem v kanceláři a zpracováváte firemní účetnictví.