Jak se projevuje u mužů úbytek testosteronu a jaká je šance, že jeho hladinu zase doplníte? 

Když u mužů dochází k úbytku testosteronu, je to hodně znát. Jaké příznaky vás mohou varovat a jak s tímto úbytkem bojovat? Co můžete vyzkoušet?

Jak se projevuje u mužů úbytek testosteronu a jaká je šance, že jeho hladinu zase doplníte?

Špatná nálada je u žen docela obvyklá, ale u mužů ani tolik ne. Zejména pak mužům hodně záleží na tom, jaký výkon podávají v ložnici, ale při úbytku testosteronu ani muži nemají na sex ani pomyšlení. Co v takovém případě dělat? Jak se projevuje to, když je v mužském těle málo tohoto důležitého pohlavního hormonu a máte šanci na nápravu? Pohlídejte si hladinu testosteronu a žijte zase aktivně, jako kdysi.

testosteron je důležitý

Málo testosteronu? Takhle to poznáte!

Výkyvy nálad, špatná nálada, nechutenství, únava, pokles fyzické aktivity, poruchy erekce, neschopnost vést běžný sexuální život ale i úbytek svalové hmoty, nárůst hmotnosti či vypadávání vlasů. Tohle všechno může mít za následek ztráta testosteronu. Testosteron je považován za velmi důležitý hormon, jde o hormon pohlavní, takže velmi přímo ovlivňuje sexuální život. Zatímco dříve mohl být muž v ložnici nezastavitelným, při úbytku testosteronu o sex nemá zájem nebo je vlastně neschopen se vzrušit a má problémy s erekcí. S tím se ale asi nechce nikdo potýkat. Jak zase testosteron získat a co pro to dělat?

Možnosti, ze kterých si můžete vybírat

Ptáte se, jak doplnit testosteron u muže? Možností je celá řada a jako vždy je z čeho vybírat. Určitě je možné doplnit jej uměle, existují efektivní injekce s dávkami testosteronu, ale jsou taky na to léky či doplňky stravy a nejrůznější bylinky. Pomáhá ale i to, co možná budete považovat za příliš jednoduché. On je totiž velmi důležitý i spánek a odpočinek. Opravdu to hodně pomáhá, a když se dobře vyspíte, můžete tím hladinu testosteronu zase o něco navýšit. Je dobré dbát i na správnou stravu, na stravu vyváženou a bohatou třeba na kvalitní oleje a mořské plody.

šťastný muž

Důležitý je rovněž pitný režim, aktivní život a eliminovat by se měl stres, protože stres ubírá nejen sil, ale právě snižuje i hladinu hormonů a to včetně testosteronu. Je třeba na tom zapracovat a intenzivně se věnovat svému zdraví a kondici.

Nenechte se zpomalit a vyřadit z běžného i toho sexuálního života.