Reklamní předměty pro nastartování podnikání

Podnikat může kdokoliv, kdo má nějaký nápad a hlavně odhodlání. V některých případech je třeba i určitý stupeň vzdělání. Před samotným založením podniku si musíme uvědomit co vše je třeba zařídit. Živnost, kde chceme podnik mít, vyřešit nájemné, zjistit si, jestli bude o naši službu nebo produkt zájem, musíme přemýšlet nad vlastní propagací apod. Podnikání není vůbec jednoduchá věc a už vůbec ne ze začátku, když jsme na trhu noví a nikdo o nás neví.

Zaměříme se na to, jak dát o sobě vědět našim zákazníkům. První věc, která je v dnešním online světě spíše povinností je vlastnictví a spravování sociálních sítí. Tam budeme sdílet příspěvky z vnitřku našeho podniku, komentovat každý přidaný příspěvek a odpovídat na případné dotazy zákazníků.

reklamy na domech

Velký dojem udělá, když mají fotky nějaký jedinečný vzhled, filtr, barevné kompozice… Tomu se říká aesthetic. Pokud nejste sami dobrými fotografy, nebo nemáte cit pro barvy, doporučujeme si na to najít někoho, kdo se tímto zabývá. Sice musíme počítat s náklady navíc, ale udělání dojmu na sociálních sítích je důležitá věc.

Další věc, kterou si můžeme dopomoci k získání zákazníků je reklama. Nemyslíme samozřejmě klasickou reklamu někde v televizi. To jedině v případě, že jsme již opravdu velký podnik a máme dostatek financí na to, si zaplatit tak velkou kampaň. Myslíme tím spíše menší věci, které si může dovolit financovat každý.

flash disky

Můžeme si nechat vylepit malé plakáty po městě, kde chceme náš podnik provozovat. Pronájem jednoho místa vylepení není vůbec drahý. Vychází přibližně na 1kč/den. Záleží samozřejmě na tom, kde chceme plakát nechat vylepit. Plakát by také neměl být obyčejný, ale poutavý a měl by dát všechny potřebné informace o vašem podniku. Plus nezapomeňte zmínit vaše kontakty. Další možností, kterou můžete zaujmout je přítomnost na různých veletrzích a rozdávání reklamních předmětů. Mohou to být nějaké přívěsky s vaším logem, reklamní flash disky, plátěné tašky, propisky a podobně.