S textilní omítkou si můžete pohrát jako skutečný umělec

Lepší akustika – odraz zvukových vln je nepříjemný jev a dobře si to uvědomíme například pod vysokým klenutým mostem, kde se ozvěna velmi dobře šíří napříč prostorem, anebo v prázdné místnosti, kterou se chystáme vymalovat. Akustické odrazy jsou jevem typickým pro stavby z betonu nebo jiného zdiva a to může být nepříjemné hlavně v panelových bytech nebo domech v blízkosti rušných městských center či silnic. Textilní omítka se chová jako zvukový izolant, pohlcuje zvukové vlny a neodráží je do prostoru, což se hodí nejen doma pro částečné zmírnění hluku zvenčí či od sousedů, ale i pro lepší akustiku při poslechu hudby. Tekuté tapety se uplatní i v koncertních síních, rozhlasových a televizních studiích, v divadlech či kinech.

obývací poko

Restaurace, pizzerie, penziony, hotely, kavárny, salónky, společenské sály – právě zde mohou textilní omítky hrát významnou roli při zajišťování atraktivního vzhledu pro návštěvníky a ubytované hosty. A to hlavně díky dvěma faktorům – nesmírné variabilitě různých barev a vzorování a pak pro jejich zdravotní nezávadnost. Jejich hlavní složkou je totiž celulóza, tedy zcela neškodná záležitost. Kromě ní se v tekutých tapetách vyskytují bavlna a hedvábí.

moderní ložnice

Vylepšení vzhledu domácnosti – s tekutými tapetami se dá kouzlit i doma, můžete jimi pokrýt celou stěnu, anebo vytvořit geometrický obrazec, s nímž doplníte stávající omítku. Můžete se inspirovat mnoha realizovanými projekty z webových stránek, kde se vyskytuje velmi pestrá plejáda zajímavých řešení, s nimiž lze skvěle sladit kusový a vestavěný nábytek, koberce, rolety den a noc, závěsy, garnýže, elektroniku, pokojové rostliny, zrcadla, zkrátka cokoli, co vaší domácnost zútulňuje. Je to zkrátka materiál k tvoření jak pro naprosté amatéry, tak i pro skutečné umělce, a budete možná překvapeni, jakých výsledků s ním můžete docílit.