Šípkový čaj (nejen) pro děti


Mnoho lidí se v současné době zajímá o zdravou výživu a své poznatky a zkušenosti předává i mladé generaci, ale zdaleka to nejsou všichni lidé, které potkáváte kolem sebe. Řada z nich naopak důvěřuje synteticky vyrobeným látkám z laboratoří, které se nemohou rovnat ničemu přírodnímu. Zajímavě se to vyvíjí i v případě, kdy vaše ratolesti onemocní chřipkou nebo nachlazením, a vy se je snažíte kurýrovat, aby byly co nejdříve fit.

plody šípků

Nejsnazší je vždy zajít do lékárny a nakoupit hromadu tablet. Obtížnější je to však v okamžiku, kdy musíte zapojit vlastní intuici a sáhnout po prostředcích přírodního původu. Máte-li ale přehled, nezaskočí vás to a dobře víte, co v tu chvíli zabere. Jednou z těch známých a osvědčených léčivek je šípkový čaj Darka shop. Jeho zásadní výhodou je mimo jiné i dobrá dostupnost a velmi nízká cena.

zralé šípky

Vitamín C – šípková růže je jeden z mála tuzemských přírodních zdrojů s obrovským množstvím tohoto klíčového vitamínu pro posílení imunitního systému. Toto věděly již naše babičky a odvar z šípků byl jednou z nejdůležitějších medicín v domácnostech i v dobách, kdy lékárny neměly na populaci tak velký dosah.

Provitamín A – výhodou šípků je, že tu vitamín C spolupracuje s provitamínem A – beta karotenem, a tyto dva klíčové vitamíny léčí nejen potíže horních cest dýchacích, ale lze je využít i na uklidnění psychiky, na problémy se zažíváním, i pro preventivní účely.

Skvělá chuť a žádné vedlejší účinky – pro svou vynikající chuť jsou šípkové čaje oblíbené ke každodennímu popíjení doma, v kanceláři, na cestách i na dovolené. Můžete je nabídnout návštěvě i s malými dětmi i seniorům. Neobsahuje kofein (tein) a je naprosto bezpečný takřka pro každého. Ostatně, zřejmě by také neprošla jeho propagace ve filmu „S tebou mě baví svět“, kde v něm Július Satinský omylem namáčel malého Matýska.