V hlavní roli bazénové radovánky

Kdo by se netoužil v parném letním dnu ponořit do chladné a průzračné vody. Čistých přírodních toků ale vlivem vysokých teplot u nás každým rokem ubývá. Stojatá voda je plná sinic a řas, která mohou při kontaktu s pokožkou způsobit podráždění či dokonce alergickou reakci. Oblíbenost venkovních bazénů a koupališť roste přímo geometrickou řadou, je ale zapotřebí se připravit na jejich velkou přeplněnost. Ani veřejné koupaliště tak nejsou nejvhodnější variantou, kde se v létě osvěžit a tak se na zahradách stále častěji objevují modré giganty. Každý, kdo má větší zahradu, tak neopomene její nejsvětlejší kout proměnit v bazénovou oázu plnou průzračné vody. Děti si tak v létě mohou dopřát dávkou osvěžení a dospělí zase vypilovat a vybrousit svůj osobitý plavecký styl.

žena ve vodě

Vodní živlové si léto bez průzračně čisté vody nedokáží představit. Pokud však svůj bazén na zahradě a i sebe nechcete trápit chlorovanou vodou, vyplatí se zainvestovat do té slané. Počáteční náklady jsou sice vyšší, ale celoroční péče o bazén je následně minimální. Slaná voda je navíc pro lidskou kůži daleko méně agresivní než ta s přídavkem chloru. Myslete i na ty nejmenší, dětské radovánky vedou mnohdy k vdechnutí nebo spolknutí bazénové vody, která v případě ošetření chlórem může způsobit zažívací potíže. Chemie do bazénu tak ano, ale pouze v rozumném množství, které je navíc vhodné předem konzultovat z vyškoleným personálem ve specializovaných prodejnách.

plavecký bazén

Aby byla voda v bazénu po celý rok průzračně čistá, potřebuje i adekvátní péči. Krom bazénové chemie, která vodu zbaví bakterií, řas a sinic, je zapotřebí myslet i na větší nečistoty a naplaveniny. Ty lze poměrně jednoduše odstranit za pomoci ročního síta nebo bazénového vysavače, který představuje téměř bezúdržbovou péči a jako prevence krycí plachta, která může chránit proti napadaným listím a hmyzem a zároveň zabraňovat rychleji ohřívat vodu v bazénu.