Vytvořte si krásnější zahradu

Patříte mezi nadšené zahrádkáře nebo potřebujete založit novou zahradu? Pro obě skupiny bude jedno společné. Všichni chtějí mít zahradu pěkně a zajímavě upravenou.
Představy o své vysněné zahradě máme každý jiné, ale přesto se najde pár tipů, které ocení každý.
modré krokusy.jpg
Srovnejte si v hlavě, jestli chcete zahradu užitkovou, okrasnou nebo byste rádi měli z každé kousek. Okrasná zahrada, na rozdíl od té užitkové, bude mít úplně jiné parametry. Při zakládání okrasné zahrady, budeme dbát především na její estetickou stránku. Milovníci barev a květin upřednostní rozkvetlé květinové záhony .
Co by, ale nemělo v okrasné zahradě chybět je skalka. Pokud se vám povede skalku vybudovat v přirozeném vzhledu, budete rádi pozorovat, jak vám rostou a prospívají vsazené skalničky. Vyberete-li do skalky vhodné skalničky, můžete jejich pomocí docílit různobarevných květinových koberců.
Zahradu si můžete zpestřit vysazením zajímavých konifer. Kulovitě, zakrsle nebo převisle rostoucí kultivary jehličnanů, působí v zahradách velmi krásně.
Máte-li na zahradě dostatek místa, vytvořte si jezírko. Pohled na vodu vám přinese uklidnění a relax a ještě bude přitahovat živočichy. Jezírko si můžete vylepšit vodopádem nebo solárním vodotryskem.
zámecký park.jpg
Jestli si chcete zahradu vylepšit, aniž byste se pouštěli do větších zásahů, zkuste ji doplnit o zajímavé drobnosti. Místo květináčů použijte staré konve nebo kastroly. Osaďte proutěné košíky nebo staré keramické džbány. Můžete natřít i starou židli a následně ji použít jako stojan na kytky. Umístěte na vhodné místo zajímavý kámen nebo samorost. Zajímavě a vtipně budou působit holiny, do kterých vysadíte odolnou trvalku. Fantazii se meze nekladou. Uvidíte, že v každé domácnosti se najde pár věcí, které už jste chtěli vyhodit, ale na zahradě jako dekorace vám ještě mohou posloužit.