Budiž světlo a jasno

Je nasnadě, že LED není totéž co led. Vědí to mnozí z nás, ale přesto dodnes ne všichni. Protože jde přece jenom o moderní záležitost z naší doby a leckdo z našinců dosud žije třeba i v hluboké minulosti a s tím související nevědomosti. Nevědomosti, jež sice hříchu nečiní, ale zbytečných výdajů činit může.
hranatý reflektor

Logicky proto, že ten, kdo nezná LED technologii, nakupuje do své domácnosti podle toho, co vidí na cenovkách, pořizuje si to nejlevnější a pak se pochopitelně nedoplatí při vyúčtovávání elektřiny.

Zatímco moudrý a pokrokový člověk už dávno ví o tom, že . Tedy že je reflektor LED vlastně hodně užitečná věc. Protože dokáže nahradit dokonce i halogenové žárovky o vysokém příkonu.
barevné osvětlení

Takovýto reflektor lze využít leckde. Své místo má v domácnosti, stejně jako třeba v obchodech nebo na různých prezentačních akcích, ba může osvětlovat dokonce i celé ohromné plochy renovovaných fasád, parky, zahrady, fontány nebo umělecká díla.

Namontovat si někam takový reflektor není nic těžkého. Zpravidla se jenom připevní na vhodné místo vruty nebo šrouby, případně se dá na stativ, a je to.

LED reflektor má celou řadu výhod, mezi něž patří hlavně to, že se nepřehřívá a má ve srovnání s vláknovými žárovkami až o 80 procent nižší spotřebu elektřiny. Tedy na každé stokoruně můžete ušetřit až osmdesát korun; a to rozhodně není zanedbatelné.

Pokud si chcete takový reflektor pořídit, máte na výběr mezi klasickým, lištovým a na stojanu umístěným. A je jenom na vás, která z těchto variant se nejlépe hodí pro tu kterou příležitost, při níž chcete tento druh osvětlení používat. Zda jím chcete svítit ve vnitřních i venkovních prostorách, na stavbách nebo prakticky kdekoliv, extrémní podmínky nevyjímaje. Dále můžete volit mezi těmi nižších, středních a vyšších kategorií, což je rozdělení podle toho, kolik elektřiny spotřebovávají a jaký výkon se od nich za to očekává, a je též jenom na vás, zda dáte přednost reflektorům velmi odolným proti prachu a tryskání vody, těm s pohybovými čidly nebo těm vhodným pouze do interiérů, které neodolávají ani působení vody, ani vzdušné vlhkosti.
osvětlená rampa

Ale pro každého se najde něco. Něco, co se vyplatí. A co si pořídí i ti, kdo to dosud nemají, jakmile se jim v hlavě rozsvítí.