Dovolená na dluh?

Každá legrace něco stojí a co teprve dovolená. Ale jednou za rok si každý zaslouží vyrazit za teplem, klidem a pohodou. Bez peněz to bohužel nejde. Samozřejmě jsou dovolené levnější, pokud se rozhodnete vyrazit na kolech a spát pod stanem, peněženku vám to nijak nezatíží, ale jestli chcete relaxovat u moře, budete potřebovat financí přeci jen o něco více.
racci nad lehátky
Kdo šetří, má na dovolenou
Spousta lidí řeší peníze na dovolenou včas, a to tak, že prostě šetří. Každý měsíc si z výplaty dávají pravidelně stranou určitou částku, ideální je mít našetřeno tak třicet pět tisíc korun, to je tak stovka denně nebo tři tisíce měsíčně. Na nájmu člověk neušetříte, bydlet musí, stejně tak se dopravovat do zaměstnání nebo školy, ale co omezit kouření nebo nějaké své jiné hříšky? Zkuste si třeba jeden měsíc vést něco jako účetní deník a určitě budete překvapeni, kolik a na co vydáváte kromě běžných plateb.
město na skalách
Co si na dovolenou půjčit?
Pokud se vám našetřit nepodařilo a stejně byste rádi vyrazili do teplých krajů, pak nezoufejte. Využít můžete nabídek peněžních ústavů, ty poskytují půjčky přímo na úhradu dovolené. Jestliže už účet u některé z bank máte, pak to půjde vyřešit jednoduše sjednáním kontokorentu. Tento úvěr je opakovaný a po každém jeho splacení máte možnost ho čerpat znovu. Počítat však musíte s vyšší úrokovou sazbou.  Podobně vám může posloužit i kreditka. Zde je ovšem jedna výhoda, a to, že daný počet dnů máte bezúročný.
Dovolenou si můžete vzít i na splátky stejně jako spotřebič nebo automobil. Jedná se o běžný úvěr a s tím spojené poplatky a úroky. Tak jako tak, dovolená se vám ve všech těchto případech o něco prodraží a je proto třeba s tím počítat.
starý kufr
A co cestovka?
Možnost dovolené na splátky poskytují i cestovní kanceláře, získají tak více zákazníků a vše vyřídíte přímo tam. Výhodou je, že výše splátky zůstane po celou dobu stejná.
A aby vás dovolená nestála víc než je nutné, zkuste se poohlédnout po zájezdech tzv. na poslední chvíli, ceny jsou tam opravdu zajímavé a pokud nemáte problém odjet za dva nebo tři dny, určitě ušetříte nemalou částku. Opakem last minute je first minute, tedy zajištění zájezdu několik měsíců před samotným odjezdem.