Zimní období nemusí být dlouhé. Jak si ho zpříjemnit?


Dlouhé zimní večery

V zimním období trávíme čas doma. Místo sledování televize se můžeme připravovat na sezonu. Jak? Můžete si s partnerem sednout a vymyslet novinky pro vaši zahradu, ať už to bude zimní zahrada, přístřešek pro auto či pergola Pergoly-Trutnov. Nakreslete si návrh, jak si to představujete, diskutujte a nezapomeňte na finanční rozpočet. Věřím, že vám to zabere nemálo dlouhých večerů. A budete se mít na co těšit. Další možností je plánování dovolené.

zimní_krajina

Proberte, kam pojedete, co byste chtěli v letošním roce vidět a zkuste si naplánovat i výlety v dané destinaci. Nejen, že se nebudete stresovat na poslední chvíli s výběrem dovolené, ale budete mít další důvod těšit se na sezonu. Pokud cestujete s nějakou cestovní kanceláří, určitě pro vás budou mít v zimě příznivější ceny. Zkuste to zjistit.

I zima má své kouzlo

Pokud bydlíte v nížinách, bílé zimy pravděpodobně moc neznáte. Ale občas se poštěstí, že napadne sníh i v nižších polohách. A pokud ještě svítí sluníčko, neváhejte a vyrazte na čerstvý vzduch. Vybavte se čepicí, šálou, rukavicemi a slunečními brýlemi a projděte se po zasněžené krajině. Čerstvý vzduch vám udělá dobře.

sáňkování_na_sněhu

A pokud milujete adrenalin, vezměte sáňky nebo boby a vyrazte na kopec. Určitě se nejen zahřejete, ale zapomenete na starosti všedních dní. Sjezd kopce vás přenese na chvíli úplně jinam. Zasmějete se a budete se cítit šťastní.

Občas je jaro ve vzduchu

Vánoce jsou už dávno pryč a jaro je ještě v nedohlednu. Dny jsou krátké a tmavé, ale přesto se i v zimním období stane, že přijde den, kdy ve vzduchu visí jaro. Vyjdete ven, nadechnete se a je to tam. Sluníčko hřeje, vane teplý vánek a vy máte najednou spoustu energie. A pokud takovému dni předchází temné dny bez slunce, získáte energie ještě o to více. Zkuste tento den strávit venku, jděte na delší procházku do přírody, čerpejte sílu. Hodí se vám na ponuré zimní dny, které určitě ještě přijdou.