Podceňte informace od výrobce a uvidíte sami

Uniknout vysokým teplotám na zahrádku, kterou vlastníte v zahrádkářské kolonii z bytu, který je zahlcen dusným vedrem, je jedna z možností, jak se leckdy až nepříjemnému teplu vyhnout. Ale i na příjemný pobyt na zahrádce má jednu zásadní podmínku! Musíte tam mít zahradní bazén! Jinak se i tam budete zalykat dusnem.

Podmínka zahradního bazénu je podstatná!
Pokud jej máte a právě proto se na zahrádku stěhujete, potom je všechno v pořádku. Ono takové osvěžení vedrem zchváceného těla v chladivé, příjemně čisté vodě je to nejlepší, co můžete pro sebe v parném létě udělat.

brýle v písku

Jenže, co se to děje?
Ale co to? Co se s tou vodou, proboha, děje? Zvoláte hned po příjezdu na zahrádku! Proč je taková divná? Špinavá? Zanesená? A to dno? Jak se tam dostal písek? Kdo Vám ho tam naházel? Ale kdepak naházel, to klidně může být filtrační písek z Vaši filtrace! Kdopak jej letos kupoval? Ten zřejmě udělal chybu!

  • Máte správnou zrnitost filtračního písku do Vaší filtrace?
  • Vyměnili jste jej vůbec pro letošní sezónu?

Přečetl si vůbec ten někdo, kdo zajistil písek, typ filtračního písku pro Vaší filtraci? To není jen tak něco koupit a nasypat!

Existují jen dvě příčiny této lapálie s bazénovou vodou. Buď se zrnka písku už omlela vodou, nebo se nevhodný typ filtračního písku dostal až do Vašeho bazénu. Tak to je tedy pěkná polízanice! V takových vedrech Vás nečeká nic jiného, než bazén vyčistit. Vyčistit důkladně i filtraci a znovu nasypat filtrační písek předepsaného typu. Teprve potom se můžete ponořit do chladivé vody, která osvěží!

pitný režim

Dejte si pro příště velký pozor!
Nedá se nic dělat, ale číst předepsaná pravidla pro údržbu bazénu a vody v něm výrobcem se musí stát Vaší Biblí! Jinak přijedete na zahradu a místo do plavek skočíte do pracovního, vytáhnete všechny potřebné předměty a prostředky k čištění a splaveni vedrem se pustíte do čištění! Raději tomu předejít pečlivým nastudováním druhu filtračního písku, než tohle, co říkáte?